Biuro rachunkowe, a samodzielna księgowość

Aktualnie biuro rachunkowe za obsługę małej firmy w zakresie księgowości oczekuje sumy rzędu około 200-300 złotych. Ta dotyczy średnich miast – w dużych miastach takich jak Warszawa cena będzie odpowiednio wyższa.Co otrzymać można w takiej cenie? Przeanalizowanie około 30 faktur, a następnie wyliczenie kwot, które należy przekazać do Urzędu Skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Brzmi to banalnie, ale w praktyce związane jest z bardzo dużą ilością pracy.

Samo wypełnienie książki przychodów oraz rozchodów, książki sprzedaży i zakupu z podatkiem VAT, związane jest z wykorzystaniem na ten cel mnóstwa czasu. Jeśli tylko Twoja firma działa sprawnie to zupełnie nie ma sensu być tracił swój cenny czas na księgowość. Biuro rachunkowe jak widać załatwi to za Ciebie, a co najważniejsze odpowiedzialność na poczynione kroki również przeskoczy w tym momencie na biuro księgowe.

Doradztwo podatkowe jest zatem usługą jak najbardziej przystępną dla każdego, potencjalnego klienta. Nie jest to usługa droga, ale nawet gdyby była dwa razy wyższa to i tak warto jest w nią zainwestować. Wystarczy tylko jeden raz samodzielnie przeprowadzić rozliczenie z Urzędem Skarbowym oraz z ZUS, by zrozumieć jak wiele towarzyszy temu zachodu.

Osobiście tylko jeden raz wypełniałem dokumenty samodzielnie. Później doszedłem już do wniosku, że swój czas mogę spożytkować na wiele innych, bardziej opłacalnych dla mnie sposobów.

Źródło artykułu: https://taxcare.pl/