Negatywna decyzja kredytowa – kiedy bank odmawia kredytu?

Życie układa nam różne scenariusze czasem lepsze, a czasem są to wręcz czarne scenariusze. Negatywna decyzja kredytowa jest takim właśnie czarnym scenariuszem, z którym może się zetknąć każdy kredytobiorca. Kiedy mamy plany czy marzenia wymagające wsparcia finansowego informację o tym, że go nie otrzymamy, traktujemy jak swojego rodzaju tragedię.

Kiedy bank odmawia kredytu, nie ma obowiązku informowania klienta o przyczynach podjęcia takiej, a nie innej decyzji. Negatywna decyzja kredytowa może zostać wydana bez podania przyczyny. W takich właśnie sytuacjach zastanawiamy się nad przyczyną takiego stanu rzeczy. Dociekamy przyczyn odmowy, szukamy informacji na ten temat w internecie.

Tymczasem negatywna decyzja kredytowa może być wydana zaledwie z kilku przyczyn, które jednakże warto znać, by nie tracić czasu na poszukiwanie informacji na ten temat.

Najważniejszą z przyczyn jest znalezienie przez bank w BIK informacji na temat negatywnej przeszłości kredytowej wnioskodawcy. Trzeba tutaj wspomnieć, że ewentualne opóźnienia w spłacie zobowiązań nie mogą przekroczyć 30 dni. Niezależnie od tego, czy są to bieżące zobowiązania, czy też te, które już spłaciliśmy. Kolejna przyczyna to odkrycie przez bank nieprawidłowości we wniosku o kredyt konsolidacyjny przez internet, a konkretnie chodzi tutaj o podanie nieprawdziwych danych. Bank odmawia kredytu również w sytuacji, kiedy w trakcie analizy przychodów, rozchodów oraz obciążeń klienta, czyli przy tak zwanym badaniu zdolności kredytowej odkryje jej brak. Z brakiem zdolności kredytowej mamy do czynienia w sytuacji, kiedy suma naszych przychodów jest mniejsza lub niewiele większa niż suma wydatków i obciążeń innymi zobowiązaniami kredytowymi.

Powyższe czynniki są kluczowymi przyczynami, z powodu których bank odmawia kredytu.

Be the first to comment on "Negatywna decyzja kredytowa – kiedy bank odmawia kredytu?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*